Tanie Fidget Spinnery w naszym sklepie internetowym !

18-07-2017

 

Fidget spinner to gadżet, który debiutował na rynku w Stanach Zjednoczonych w latach 90tych. Jednak dopiero w roku 2017 stał się prawdziwym hitem, który chce mieć każde dziecko i nastolatek. Popularność fidget spinnera jest tak duża, że we wszystkich amerykańskich szkołach obowiązuje absolutny zakaz korzystania z tego gadżetu. Co jest takiego niezwykłego w zabawce, która podbiła serca mas?
 

Zasady działania Fidget Spinnera

Konstrukcja tego gadżetu nie jest skomplikowana, gdyż składa się z centralnego łożyska oraz trzech kolistych odnóg. Do uruchomienia zabawki, która kręci się samoczynnie przez dłuższy czas, zwykle potrzeba tylko pojedynczego ruchu dłoni. Jego obsługa jest zatem wyjątkowo prosta, dlatego odpowiednio ćwicząc można nauczyć się wykonywania ciekawych sztuczek przy pomocy fidget spinnera. Młodzi ludzie potrafią nim kręcić nie tylko na palcach dłoni, ale również stóp, czy też na głowie i nosie.

Jeśli chodzi o design fidget spinnera to do wyboru jest mnóstwo różnych wzorów, które różnią się kolorami czy motywami z przeróżnych bajek. Dostępne są też modele, które świecą. Niekwestionowanym liderem jest w tym przypadku jednak fidget spinner, który ma kształt podobny do gadżetu jakim posługuje się Batman. Nieco bardziej dojrzałe osoby korzystające z tej zabawki, wybierają natomiast modele o prostym wzorze i lepszej jakości materiałów, z których są wykonane. Wiąże się to jednak z wyższą ceną, która waha się pomiędzy kilkunastoma a kilkudziesięcioma złotymi.
 

Sprawa bezpieczeństwa

Popularność fidget spinnera sprawia, że taki gadżet chce mieć każde dziecko, ale wielu rodziców ma wątpliwości co do tego czy jest to bezpieczna zabawka. Z wypowiedzi specjalistów wynika jednak, że jeśli jest on wykorzystywany we właściwy sposób, nie stwarza żadnego zagrożenia dla dzieci. Oczywiście, należy jedynie mieć na uwadze to, iż nie jest to zabawka dla bardzo małych dzieci, które mogą przez przypadek połknąć jego części.
 

Po co nam fidget spinner?

Fidget spinner jest przede wszystkim zabawką, z użyciem której dzieci często urządzają nawet zawody. Trzeba jednak podkreślić, że gadżet ten, tak jak zakładali to jego twórcy, może też być pomocny dla dzieci, które mają kłopoty z koncentracją. Używając go trenujemy koordynację ruchową i zręczność, a przy tym również redukujemy stres. Jego stosowanie ma też oduczyć młodych ludzi obgryzania paznokci, a dorosłym pomaga się rozluźnić.

Zwykle pada zatem pytania, dlaczego właściwie fidget spinner jest tak popularny? Ten prosty gadżet jest tani, a przy tym bardzo uniwersalny i co niezwykle ważne zwłaszcza dla najmłodszych, przy jego pomocy można ze sobą rywalizować. Z dużą dozą pewności można zatem stwierdzić, iż nie wyjdzie on z mody jeszcze przez bardzo długi czas.

 

Tanie fidget spinnery dla dzieci dostępne są w naszym sklepie internetowym pod adresem:

http://ka3market.pl/category/fidget-spinner