Jaka moc naświetlacza LED będzie odpowiednia?

25-09-2017

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybrana moc naświetlacza będzie adekwatna do określonych celów, zapraszamy do skorzystania z naszych wskazówek. Podpowiedzi zostały opracowane na podstawie opinii klientów, a do tego przetestowane, aby dany naświetlacz dobrze sprawdził się w konkretnej sytuacji.

Naświetlacz do oświetlenia garażu

Jeżeli garaż służy jedynie do parkowania pojazdów, wystarczy użyć naświetlacza LED o mocy 20 W.
W sytuacji, gdy w garażu odbywają się także rozmaite prace, wówczas potrzebne jest oświetlenie o mocy co najmniej 30 W i to najlepiej z dwóch różnych stron, tak by móc komfortowo majsterkować po zmroku.

Naświetlacz przed garaż

Do oświetlania wyjazdu z garażu wystarczy naświetlacz LED 20W, ale część osób chce, aby ten fragment posesji był mocniej oświetlony i do tego celu używa naświetlaczy LED 50W.

Naświetlacz do oświetlenia podwórka

Jeżeli chcemy oświetlić teren przed wejściem do domu jednorodzinnego, warto sięgnąć po naświetlacz LED o mocy 30 W, a nawet większej, ale można też zamontować kilka naświetlaczy LED o mocy 20W. W ten sposób uzyskamy odpowiednie warunki, aby na przykład bez problemu znaleźć klucze.

Naświetlacz do oświetlenia stanowiska roboczego

W przypadku stanowiska roboczego odpowiednie oświetlenie jest niezwykle ważne. Sprawdzonym rozwiązaniem jest zamontowanie jednego naświetlacza LED o mocy 30 W na jedno stanowisko. Należy pamiętać, że źródło światła powinno znajdować się bezpośrednio nad stanowiskiem.

Naświetlacz do oświetlenia warsztatu

Wewnątrz warsztatu zalecane jest oświetlenie LED o mocy 3W na każdy 1 metr kwadratowy powierzchni. Oznacza to, że w warsztacie mierzącym 50m2 powinno się zastosować 5 naświetlaczy LED o mocy 30 W lub więcej, albo 3 naświetlacze LED o mocy 50W, ale wtedy światło będzie mniej rozproszone.

Naświetlacz do oświetlenia parkingu strzeżonego

Do oświetlenia strzeżonych parkingów, tak jak do innych strzeżonych miejsc, poleca się naświetlacze LED o mocy 50W, które dają dość mocne światło i pozwalają bez problemu dostrzec, to co dzieje się na terenie.

Naświetlacze do oświetlenia banera reklamowego

W kwestii reklamy kierujemy się zasadą, że im mocniejsze oświetlenie, tym przekaz będzie bardziej widoczny dla odbiorców, dlatego zawsze lepiej jest dać mocniejszy naświetlacz. Przykładowo, jeżeli baner reklamowy ma 5m szerokości i 2m wysokości, wówczas zazwyczaj montuje się 4 naświetlacze LED o mocy 20W.

Naświetlacz do oświetlenia fasady budynku

Aby oświetlić fasadę niskiego budynku zalecane jest gęste rozmieszczenie kilku naświetlaczy LED o mocy 10 W, natomiast jeżeli budynek jest piętrowy, poleca się zastosowanie naświetlaczy o większej mocy.