Jaką moc naświetlacza LED wybrać?

01-06-2017

Jeżeli chodzą ci po głowie pytania dotyczące doboru mocy naświetlacza, dobrze trafiłeś. Tutaj rozwiejesz swoje wątpliwości. Wszystkie doświadczenia zebraliśmy z opinii stałych klientów, poza tym sami testujemy wszelkie dostępne na rynku naświetlacze. Dzięki temu jesteśmy w stanie stwierdzić, co tak naprawdę ci się przyda.

Najlepszy naświetlacz do garażu

Jeżeli potrzebujesz dobrze oświetlić garaż, tak, by móc w nim np. majsterkować musisz dostarczyć światło z dwóch różnych stron. Pamiętaj, by kupić LED przynajmniej o mocy 30W. Jeśli garaż służy ci wyłącznie do tego, by zostawiać tam auto, nie kupuj mocnych naświetlaczy. Z pewnością wystarczy ci zwykły LED o mocy 20W. Dzięki niemu łatwo wprowadzisz samochód, bez strachu, że podczas wykonywania manewru coś się stanie.

Naświetlacz przed garażem

Przed garażem zamontuj naświetlacz o mocy 20W. Taka lampa dobrze oświetli konkretny fragment przestrzeni. Niektórym klientom podoba się wizja mocnego naświetlania (np. LEDem 50W) posesji przed garażem. Nie zawsze jest to dobry pomysł, ponieważ zbyt jasne światło oślepia w nocy.

Naświetlacz na podwórko

Zdecydowanie najlepiej sprawdza się jeden duży naświetlacz o mocy 30W lub kilka mniejszych naświetlaczy 20W. Wiele zależy od tego, jak wiele punktów przed domem chcesz oświetlić. Czasami wystarczy lampa tylko nad drzwiami.

Naświetlanie warsztatu

W warsztacie ilość światła powinna wynosić 3W na 1m2. To oznacza, że w pomieszczeniu o powierzchni 50m2 należy zastosować 5 naświetlaczy LED o mocy minimum 30W lub 3 naświetlaczy LED o mocy 50W (w drugim przypadku światło nie będzie odpowiednio rozproszone).

Naświetlanie strzeżonego parkingu

Najlepiej na strzeżonych parkingach sprawdzają się naświetlacze LED o mocy 50 W. To właśnie one są w stanie odpowiednio oświetlić pilnowane obiekty. W nocy ważne jest, by szybko wyłapać ruchy na zewnątrz budynków. Jest to możliwe tylko przy dobrym sztucznym oświetleniu.

Oświetlanie reklamy

Na reklamę należy nakierować mocne światło – im jest silniejsze, tym lepszy efekt uzyskasz. Baner reklamowy o wysokości 2 m i szerokości 5 m powinien być oświetlany przynajmniej 4 naświetlaczami LED o mocy 20 W. Im więcej jednak, tym lepiej. Jasna, rzucająca się w oczy reklama to gwarancja zapamiętania przez klienta.

Naświetlanie fasady budynku

Niski budynek można oświetlać nieco lżejszym naświetlaczem, np. o mocy 10 W. Jeżeli jednak budynek jest wyższy i ma nieco więcej niż 1 piętro, wówczas lepiej zastosować mocniejsze naświetlacze. W ten sposób fasada domu nabierze rozmachu. Także w nocy będzie widać, że budynek jest okazały.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty naświetlaczy w sklepie internetowym:

http://ka3market.pl/category/oswietlenie-led-naswietlacze-led