W jaki sposób wybrać taśmę LED? Tych błędów unikaj jak ognia!

01-06-2017

 Zapraszamy do zakupu taśm LED w naszym sklepie: http://ka3market.pl/category/oswietlenie-led-tasmy-led

 

Taśmy LED wyglądają bardzo podobnie. Mogłoby się wydawać, że są takie same. Tymczasem między jednym a drugim produktem może być sporo różnic! Sprzedawcy zwykle nie umieszczają zbyt dużo informacji o produktach. Trudno więc w tym wszystkim się połapać. Zapamiętaj jednak, jakich błędów nie robić – to krótka lista, zawierająca zaledwie 5 czynności.

Błąd 1: Nie wiesz, czego chcesz

Bardzo często klienci sami nie wiedzą, czego chcą. Nie mają bladego pojęcia o tym, na co powinno się zwracać uwagę przy zakupie. Kierują się wyłącznie ceną. Co gorsza, sporo sprzedawców lubi takich klientów – wydają się bezproblemowi, poza tym nie umieją porównać oferty konkretnego sklepu z ofertą konkurencji.

Błąd 2: Parametry LED a parametry żarówki

Niektórzy klienci uważają, że oświetlenie LED należy oceniać przez moc mierzoną w watach. Ta miara nie ma jednak nic do rzeczy. Porównywanie do taśmy LED zwykle kończy się na przepłaceniu. Dzieje się tak, ponieważ klienci kupują taśmy pobierające najwięcej energii elektrycznej – co oczywiście przyczynia się do znacznego podwyższenia rachunków w domu. Zamiast pięknego oświetlenia, możesz więc zapewnić sobie dziwaczne lampki, w dodatku bardzo drogie w utrzymaniu.

Błąd 3: Za dużo/za mało diod

To, że na taśmie jest dużo diod nie oznacza, że będzie ona dawała dużo światła. Podobnie jest z wielkością diody. Duża nie musi gwarantować wysokiej jasności. Parametrem mówiącym o tym, jak jasne są diody, jest tzw. strumień świetlny (mierzony w lumenach). Technologia LED jest zupełnie innowacyjna – stare kategorie i skojarzenia, jakie mieliśmy np. z żarówkami nijak mają się do nowego oświetlenia. Dlatego postaraj się odrzucić wszelkie stereotypy i po prostu szukaj informacji o konkretnym produkcie.

Błąd 4: Wyłącznie taśma

Taśma to istotny, ale nie jedyny element oświetlenia. Pamiętaj, by przed zakupem wypytać sprzedawcę o jakość zasilacza. Od tego elementu zależy żywotność diody oraz jakość otrzymanego światła. Bardzo ważny jest także montaż. Taśmy LED są zwykle sprzedawane w rolkach o 5-metrowej długości. Ma to swoje wytłumaczenie. Jeśli producenci zwiększyliby długość pojedynczej rolki, wówczas jakość światła mogłaby się drastycznie zmniejszyć. Diody bardzo oddalone od zasilacza świeciłyby nierówno.

Błąd 5: Gwarancja? A co mi tam!

Taśmy LED kupuje się po to, by służyły jak najdłużej. Właśnie dlatego tak ważna jest karta gwarancyjna. Zwykle na taśmy LED daje się 2 lata gwarancji. Niektórzy producenci są jednak bardziej hojni w tej kwestii i wydłużają okres ochronny. Trzeba zwracać ogromną uwagę na historię sklepu, w którym chcesz się zaopatrzyć w oświetlenie. Coraz częściej na rynku pojawiają się firmy funkcjonujące wyłącznie kilka miesięcy. Jeśli w takiej firmie kupisz taśmę LED, dołączona gwarancja na nic ci się nie przyda.

Innym znanym oszustwem jest nakładanie gwarancji na produkty, które trzeba użytkować w określony sposób. Na karcie można znaleźć zapis, że gwarancja funkcjonuje tylko wtedy, gdy dioda świeci np. 3-4 godziny dziennie. Większe użycie oznacza złamanie zasad umowy i utratę gwarancji.

 

 Zapraszamy do zakupu taśm LED w naszym sklepie: http://ka3market.pl/category/oswietlenie-led-tasmy-led