Wagi z pomiarami – wagi pełne zalet

24-10-2017

 

Większość osób jest niezadowolona ze swojej wagi ciała i pragnie coś zmienić, schudnąć. Chce ładnie wyrzeźbić mięśnie, móc pochwalić się szczuplejszą sylwetką, idealną talią, albo torsem. Ciężko jednak o schudnięcie, gdy nie wiadomo dokładnie ile kilogramów należy zrzucić. Nie wiadomo również ile z nich to mięśnie (które należy zatrzymać), a ile tkanka tłuszczowa (której należy się pozbyć). Podstawą rozpoczynania każdej diety i każdego treningu mającego na celu pozbycie się nadmiaru kilogramów jest więc zakup profesjonalnego sprzętu – i to nie tylko do ćwiczeń, ale przede wszystkim do pomiarów. Tylko w ten sposób można regularnie kontrolować sytuację i zwracać uwagę na postępy!

Wybór idealnej wagi dla konkretnego przypadku nie jest wcale prosty. Wszystko zależy od potrzeb konkretnej osoby. Są tacy, którym zależy jedynie na podstawowym pomiarze – to znaczy na ilości kilogramów. Takie osoby mogą z powodzeniem kupić zwykłą wagę – wystarczy jedynie upewnić się, że dobrze pracuje i pokazuje właściwe, zgodne z prawdą wyniki. Jednak jeśli ktoś ma nieco większe wymagania, powinien zastanowić się nad zakupem solidniejszej wagi. Takiej, która posiada dodatkowe funkcje. 

waga łazienkowa z pomiarami

Świetne są na przykład wagi z bluetooth, które działają w połączeniu ze specjalną aplikacją na smartfona. Takie wagi przesyłają i zapamiętują parametry w tej specjalnej aplikacji. Jednakże ich koszt nieco odstrasza, więc ostatecznie decydują się na nie nieliczni. Ich cena to około 450 złotych za bardziej rozbudowane wersje. Są i tańsze, jednak one z kolei posiadają jedynie podstawowe funkcje. 
Obecnie wagi można jednak napotkać w wielu miejscach – i to w bardzo okazyjnych cenach. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na przykład są dostępne w Empiku. Seria fit & fun reklamowana przez Sylwię Wiesenberg pozwala na kupienie między innymi bidonów, mat czy skakanek – ale również i wag. W dodatku co jakiś czas asortyment jest przeceniony i to nawet o 50% czy 70%. Trudno nie skorzystać z takiej okazji – i z pewnością warto! W tym przypadku waga z Empiku, która po przecenie kosztowała już niecałe 50 złotych, pokazuje w sumie aż 8 parametrów – w tym oczywiście zwykłą wagę podaną w kilogramach, ale również:

- procentową zawartość tkanki tłuszczowej
- procentową zawartość tkanki mięśniowej
- procentową zawartość wody w organizmie
- wagę kości
- podstawową przemianę materii (BMR)
- wskaźnik BMI
- podsumowanie wagi (czy jest w normie, czy to niedowaga, czy też nadwaga).

Wagi z dodatkowymi pomiarami mają mnóstwo zalet. Pokazują wszystkie dokładne parametry, ważne dla osób, które chcą się odchudzać. Bardzo je motywują do dalszej pracy, bo w przypadku zwykłych kilogramów nie zawsze widać jakiekolwiek zmiany (nawet przy ciężkiej pracy), natomiast na takich wagach zawsze zauważy się jakąś różnicę. Gdy ktoś dostrzeże, że ilość tkanki tłuszczowej systematycznie spada, będzie miał chęci do dalszej pracy.

Zapraszamy do naszego sklepu po wagi łazienkowe ----> http://ka3market.pl/category/agd-male-agd-do-higieny-i-pielegacji-wagi-laziekowe