Żarówki LED – co to takiego?

01-06-2017

 

Zapraszamy do zakupu żarówek LED w naszym sklepie: http://ka3market.pl/category/oswietlenie-led-zarowki-led

 

Gdy widzisz określenie „dioda luminescencyjna” najprawdopodobniej nie zdajesz sobie sprawy z tego, że jest to słowo powiązane z zaawansowaną fizyką lub wręcz z kosmicznymi technologiami. Diody tego rodzaju można spotkać w różnych miejscach – z laboratoriów fizyków trafiły do życia codziennego. Lokuje się je w domach, w latarkach, w telefonie. Diodo luminescencyjna to bowiem nic innego jak dioda LED.

Żarówka zwykła, a żarówka LED

Po wykonaniu szeregu testów, porównań oraz zestawień powinniśmy uzyskać pełen obraz dotyczący działania konkretnego urządzenia – przynajmniej tak nam się wydaje. I rzeczywiście, w przypadku żarówek i świetlówek taki stereotyp się sprawdza. Diody LED w każdym zestawieniu górują nad żarówkami. Wszystkie aspekty – czy to kolor światła, czy też jego natężenie, walory estetyczne i koszty stałe – wypadają korzystniej dla diod luminescencyjnych.

Żarówki LED są w stanie świecić o wiele dłużej niż tradycyjne żarówki. Biorąc pod uwagę żywotność, LED przewyższa tradycyjną żarówkę 30-50 razy! Zwykła żarówka może pracować przez ok. 1000 godzin, podczas gdy dioda LED funkcjonuje nawet do 30 000 godzin.

Diody LED zużywają o wiele mniej energii. Zwykła żarówka potrzebuje mniej więcej 60 W. Świetlówka wykazująca tę samą moc zużyje tylko 18 W. Właśnie ze względu na wyjątkowo niskie zużycie energii żarówki LED stają się coraz bardziej popularne. Jeśli zainstalujesz na swojej posesji i w domu diody luminescencyjne, zaczniesz płacić o wiele niższe rachunki. Niektóre wyliczenia mówią o nawet kilkudziesięciu procentach miesięcznych oszczędności. Tego typu argument może okazać się kluczowym – realne wyniki przemawiają do wyobraźni o wiele mocniej niż slogany i hasła reklamowe.

Żarówki LED cechuje mniejsza emisja dwutlenku węgla - w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła. Mowa tutaj przede wszystkim o elektrowniach (same świetlówki nie emitują gazów), które nie muszą dostarczać tak dużo prądu do żarówek LED. Ten argument może nie wiąże się z realnymi benefitami, ale z całą pewnością ma znaczenie.

Ruchy proekologiczne zwracają uwagę na segregację śmieci, oszczędzanie papieru, montowanie wkładów i filtrów kominowych… przyszedł czas także na elektrownie i możliwość uniknięcia marnowania prądu. Zasilenie 10 zwykłych żarówek przez rok wiąże się z wytworzeniem ok. 700 kg dwutlenku węgla. Zasilenie 10 żarówek LED - w analogicznym okresie – jest dla Ziemi 10 razy lepsze. Żeby 10 diod mogło pracować przez rok, potrzebnych jest 70 kg CO2.

Przyszłościowa technologia

Już od kilku lat światło ledowe szturmuje branżę architektoniczną i budowlaną. Z roku na rok LED staje cię coraz bardziej popularne. Jest sporo argumentów, które przemawiają za wyborem nowoczesnego sposobu oświetlania budynków i wolnych przestrzeni. Oprócz wyżej wskazanych jest jeszcze jeden, bardzo ważny aspekt diod luminescencyjnych. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że żarówka LED nie przepali się tak szybko i w niespodziewanym momencie.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że żarówki LED mają rozmaite kształty i kolory. Dosyć łatwo można je wpasować do designerskich lamp. Sprawdzą się nawet w bardzo tradycyjnych abażurach.

Zapraszamy do zakupu żarówek LED w naszym sklepie: http://ka3market.pl/category/oswietlenie-led-zarowki-led