Jak wybrać smartwatch dla dzieci? Smartwatch z GPS

20-01-2018

 

Jeśli sięgniemy pamięcią wstecz, z pewnością przypomnimy sobie, że przez długi czas kupowanie dzieciom zegarków cieszyło się popularnością. W dobie powszechnego dostępu do telefonów komórkowych zwyczaj ten jednak zamarł. Dziś zegarki powoli wracają do łaska, mamy jednak do czynienia z ich zdecydowanie bardziej zaawansowaną wersją – inteligentnymi smartwatchami. Co zatem powinniśmy wiedzieć na ich temat?

Smartwatch z GPS i nie tylko!

Smartwatch jest zegarkiem, który nie ogranicza się wyłącznie do podawania nam aktualnej godziny. Posiada także szereg dodatkowych funkcji sprawiających, że jego podobieństwo do klasycznego czasomierza jest jedynie pozorne. Smartwatch działa w połączeniu z posiadanym przez nas telefonem komórkowym, a jego tarcza jest wykorzystywana do wyświetlania powiadomień i wykonywania połączeń telefonicznych.

Charakterystyka smartwatcha dla dzieci z GPS

Funkcje smartwatcha różnią się między sobą w zależności od tego, dla kogo jest on przeznaczony. Jeśli więc zastanawiamy się nad rozwiązaniem skierowanym do najmłodszych, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad funkcjami takimi, jak lokalizacja GPS i możliwość wykonywania połączeń alarmowych. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa dziecka i zapewnia spokój jego rodzicom.

smartwatch dla dzieci

Oczywiście, wraz z wiekiem dziecka rosną również jego wymagania, nic więc dziwnego, że w bardziej zaawansowanych zegarkach istnieje choćby możliwość przesyłania zdecydowanej większości komunikatów ze smartfona oraz odpowiadania na nie. Smartwatche są też wysoko cenione przez te osoby, które przywiązują szczególną troskę do stanu swojego zdrowia. Pozwalają na mierzenie odległości podczas biegania, analizują tempo i pokazują przebytą trasę, a nawet – spalone kalorie.

Na co uważać podczas zakupu smartwatcha?

W pierwszej kolejności wypada upewnić się, czy smartwatch i telefon komórkowy, z jakiego korzysta dziecko będą współpracować ze sobą. W innym przypadku prezent okaże się bezużyteczny i frustrujący. Bardzo często konieczne staje się zainstalowanie dodatkowego oprogramowania i skonfigurowanie go.

Przed zakupem dobrze jest też zadać sobie pytanie o to, jak długo zegarek działa na jednym ładowaniu, choć w tym wypadku kluczowe znaczenie wydaje się mieć jego zaawansowanie technologiczne. Co do zasady, im więcej funkcji posiada taki zegarek, tym krótszy jest też czas działania baterii, w jaką został wyposażony. Oczywiście, modele pozbawione tradycyjnego wyświetlacza są tu bardziej wydajne, ich minusem jest jednak to, że uniemożliwiają odczytywanie wiadomości za swoim pośrednictwem.

Jeśli decydujemy się na rozwiązanie bardziej zaawansowane, jego ładowanie co dwa dni staje się normą.

Tanie smartwatche dostępne w naszej ofercie: http://ka3market.pl/category/smartwatch