Lokalizator GPS dla dziecka

07-02-2018

Lokalizator GPS – pomoc dla rodziców, bezpieczeństwo dla dzieckaLokalizator GPS – pomoc dla rodziców, bezpieczeństwo dla dziecka

Choć współczesny świat jest pozbawiony wielu zagrożeń, jakie stwarzały niebezpieczeństwo dla naszych przodków, współczesne dzieci oraz ich rodzice muszą się zmierzyć z wieloma innymi.

Fakt, że mamy wsparcie w nowych technologiach z jednej strony zwiększa to zagrożenie (w końcu wiele z nich czyha na nasze dzieci w przestrzeni internetowej), jednak z drugiej strony pomaga nad tym bezpieczeństwem czuwać. Lokalizatory GPS to urządzenia, które pomagają rodzicom pilnować dzieci – mieć z nimi nie tylko kontakt, lecz przede wszystkim sprawdzać, czy rzeczywiście są tam, gdzie mówiły że będą. Jest to również duże ułatwienie w sytuacji, gdy z dzieckiem nie ma przez jakiś czas żadnego kontaktu i martwimy się, bo nie wiemy gdzie jest.


Czym jest lokalizator GPS dla dzieci? 


GPS jest systemem, który już od dłuższego czasu pomaga pojazdom w poruszaniu się po drodze – w dotarciu z punktu A do punktu B i pokonaniu nieznanej dotąd trasy możliwie jak najszybciej. Taki lokalizator swoim zasięgiem obejmuje całą kulę ziemską, zatem bez trudu ustala położenie konkretnego człowieka i pomaga mu dotrzeć wszędzie, gdzie tylko chce. Można jednak używać go nie tylko po to, żeby pomóc w dotarciu do jakiegoś celu, ale również w ustaleniu miejsca przebywania jakiejś osoby. To system nawigacji satelitarnej, który dzięki nadajnikowi służy do ustalania miejsca aktualnego pobytu pojazdów i osób w tych pojazdach. W ten sposób można jednak również ustalać miejsce, w którym znajdują się jakieś ważne przedmioty, zabezpieczając je przed kradzieżą – albo chronić dzieci i seniorów!


Jak działa lokalizator GPS dla dziecka? 

Lokalizatory GPS działają jak nadajniki, które pokazują w jakim miejscu znajduje się dana osoba. W przypadku seniorów jest to o tyle istotne, że czasem wychodzą oni z domu i gubią się – przez niesprawny umysł mogą później nie trafić do domu. Dzięki lokalizatorowi można ich bez trudu odnaleźć. W podobny sposób można ustalić miejsce pobytu dziecka – co jest wyraźnym zwiększeniem jego bezpieczeństwa! Rodzice mogą łatwo sprawdzić gdzie przebywa maluch i mniej martwią się, gdy przez jakiś czas nie ma z nim kontaktu. Takie mini lokalizatory dla najmłodszych przyjmują zresztą różne formy – mogą być wspaniałym gadżetem, które dziecko nosi z wielką dumą! Wyglądają jak telefon komórkowy, opaska na rękę, super zegarek, a nawet brelok do kluczy o nowoczesnym designie – modeli jest wiele, a wybór zależy już od konkretnych preferencji rodziców czy dziecka.


Jakie funkcje posiadają lokalizatory GPS? 

Informacje o tym, gdzie znajduje się aktualnie dziecko mogą być przesyłane do rodzica w stałych odstępach czasu, albo też wówczas, gdy rodzic tego zażąda. Wówczas stosowne dane przesyłane są do niego drogą elektroniczną – najczęściej przy pomocy SMS-a z linkiem do mapy, na której zaznaczona jest pozycja malucha z nadajnikiem. Współczesne lokalizatory GPS są zresztą na tyle nowoczesne, że posiadają i inne, dodatkowe funkcje – na przykład funkcję dzwonienia, dzięki czemu dziecko będzie mogło skontaktować się z rodzicami zawsze wtedy, kiedy chce – i kiedy to konieczne.

Istnieje też na przykład przycisk SOS, który może wcisnąć, gdy poczuje się zagrożone. Są nawet i takie zabezpieczenia, jak funkcja wyznaczania granic, które po przekroczeniu przez dziecko automatycznie sprawią, że do rodzica zostanie wysłana informacja o tym. Jak widać, jest to bardzo przydatne urządzenie, zwiększające bezpieczeństwo oraz ochronę nad maluchem. Rodzice powinni zatem zainteresować się zakupem lokalizatorów GPS!