Pierwszy kontakt ze smartwatchem D99+

21-02-2018

Recenzja zegarka z lokalizatorem - GPS smartwatch D99+
Osoby, które rozważają zakup zegarka z lokalizatorem mają już sprecyzowane oczekiwania i określone potrzeby, które musi spełnić. Jak w praktyce wygląda taki wybór? Czego możemy spodziewać się od smartwatcha GPS D99+ i co zaoferuje tym, którzy jeszcze nie wiedzą, że go potrzebują?

Zawartość pudełka z zegarkiem i podstawowe informacje

Klienci, którzy mają pierwszy raz do czynienia z tym smartwatchem mogą być zaskoczeni zawartością pudełka, ponieważ zegarek dla wygody jest rozmontowany . W zestawie oprócz kabla mikro USB i instrukcji, znajdziemy klapkę i zestaw śrubek wraz z małym śrubokrętem. To bardzo dobre rozwiązanie i cieszy nas, że producent pomyślał o osobach, które mogłyby mieć problem z ewentualnym jej otwarciem. To również doskonałe zabezpieczenie przed uszkodzeniem , bo niekiedy zdarza nam się nie czytać instrukcji obsługi i siłować się z gadżetem, który zwyczajnie możemy zniszczyć, a w tej sytuacji trudno ubiegać się o reklamację.

Pierwszy kontakt ze smartwatchem D99+

Podczas pierwszego kontaktu widać, że to nie jest zegarek dla dorosłej i postawnej osoby. Jest nieduży, lekki, a pasek zdecydowanie odpowiada rozmiarowi drobnego nadgarstka , więc jak najbardziej powinien znaleźć się w produktach dedykowanych dzieciom i nastolatkom, ale również niektórym osobom niepełnosprawnym lub starszym. Pasek wykonany jest z tworzywa sztucznego o bardzo miłej w dotyku strukturze. Zgodnie z informacją od producenta, został wyprodukowany z materiałów przyjaznych środowisku i co najważniejsze - nietoksycznych !

Koperta zegarka nie jest duża, bo jej szerokość to niecałe 35 mm. Ekran, choć mały, jest czytelny i nie zobaczymy pikseli gołym okiem. Przyciski płynnie przechodzą w inne opcje na wyświetlaczu. Smartwatch D99+ posiada 4 guziki funkcyjne : odbieranie połączenia, wykonywanie połączenia, wielofunkcyjny przycisk do włączania i wyłączania zegarka oraz
ciekawą i cenną opcję - SOS, którą omówimy szczegółowo przy okazji innych funkcji. Zegarek nie wymaga znajomości elektroniki w stopniu większym niż podstawowy , ponieważ jego najbardziej zaawansowane możliwości dostępne są z pozycji aplikacji w telefonie opiekuna.

Pierwsze uruchomienie smartwatcha D99+

Klapka jest zdemontowana, więc widzimy baterię, po której odsunięciu zobaczymy slot na kartę MicroSIM . Warto podkreślić, że mamy do czynienia z zegarkiem, który może skutecznie zastąpić telefon komórkowy, co szczególnie doceniają rodzicę dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, tym bardziej, jeżeli regulamin szkoły zabrania noszenia przy sobie smartfonów.

Ważne jest, aby karta SIM nie wymagała podania PIN-u, więc jeśli nie wyłączymy tej opcji zawczasu, zegarek nie połączy się z kartą. Po zakończeniu tych czynności, możemy skorzystać z zestawu śrubek i zamknąć klapkę, która dzięki nim jest doskonale zabezpieczona przed samoczynnym rozszczelnieniem i otwarciem. Potem pozostaje nam tylko włączenie zegarka, za pomocą środkowego bocznego guzika.

Przydatne funkcje D99+

Oczywiście smartwatch z lokalizatorem kupujemy wtedy, kiedy odkrywamy, że jest on niezbędny. Najczęściej w momencie, kiedy obawiamy się o bezpieczeństwo naszego dziecka lub chcemy założyć większą kontrolę rodzicielską. Dlatego jego podstawową funkcją będzie ta związana z lokalizacją . Dzięki usłudzę GPS, sprawdzimy, gdzie właśnie znajduje się nasze dziecko bez konieczności angażowania go w samą czynność lokalizacji.

Aby to zrobić, wystarczy podążać zgodnie z instrukcją dołączoną do zegarka GPS. Podstawowym zadaniem jest zainstalowanie na smartfonie aplikacji SE TRACKER , która znajduje się na stronie Google Play lub w app store. Po jej zainstalowaniu, należy wybrać język polski jako obsługowy oraz zarejestrować się. Otwiera się aplikacja, która umożliwia kontakt ze smartwatchem D99+.

Funkcja SOS

Pod tym przyciskiem (znajduje się z boku smartwatcha), możemy ustawić maksymalnie trzy numery alarmowe np. rodziców lub opiekunów. Po wciśnięciu funkcji SOS, zegarek będzie próbował połączyć się kolejno z każdym z tych numerów dwukrotnie, chyba że ktoś odbierze połączenie w pierwszej kolejności.

Pozostałe ważne funkcje zegarka z lokalizatorem:

● Wykonywanie połączeń . Z aplikacji można wykonywać połączenia na zegarek, a także
wysyłać krótkie wiadomości głosowe.
● Powiadomienia SMS dla niskiego poziomu baterii, SOS i odłączenia zegarka.
● Strefa bezpieczeństwa . Można ustawić ją maksymalnie w promieniu 500 metrów. Kiedy
zegarek znajdzie się poza tą lokalizacją, włączy się alarm.
● Budzik , który posiada trzy możliwości ustawień.
● Znajdź zegarek to funkcja, która pozwala na aktywowanie alarmu przez minutę. Tyle
czasu wystarczy, aby znaleźć smartwatch.
● Funkcje zdrowotne : krokomierz; obciążenie treningowe obliczane na podstawie ilości i
długości kroków oraz wagi; ocena jakości snu, która uzależniona jest od ruchów
użytkownika, które wykonuje przez sen (przewracanie się); obliczanie dystansu.
● Książka telefoniczna . Można wprowadzić w nią 10 numerów, z którymi połączenia będą
obsługiwane w dwóch kierunkach.

Model D99+ występuje w 3 kolorach, które powinny usatysfakcjonować każdego użytkownika.

Do wyboru mamy złoty z czarnym paskiem, srebrny z czarnym paskiem oraz całkowicie czarny.

Jeśli macie dodatkowe pytania, potrzebujecie szczegółowych informacji dotyczących smartfona z lokalizatorem D99+, zapraszamy do kontaktu.